Sağlıklı Beslenme

“Uzun ve sağlıklı ömre sahip olmak için strateji, bilgi, manevi araştırma, duygusal serbest bırakma, ilham veren özveri ve kararlılık gerektirir.”*-David Wolfe/Longevity Now yazarı

Sağlıklı Beslenme değil aslında bütüne yayılan bir beslenme alışkanlığından bahsediyorum. Diyet, yasak, çaba gibi kavramlar beslenme konusuna girince, sanki hayata giriş şekli anlamsızlaşıyor ve zorlaşıyor.

Halbuki kolaylıkla alışkanlık haline gelmeyen, sürekliliği olmayan zorlayıcı modülleri, sağlıklı olmak adına bile uygulamakta zorluk çekiyoruz.

Tam da bunun için, atomik boyutta alışkanlıklardan söz etmek istiyorum. Minik adımlar ile sürekliliği olan alışkanlıklar edinmek sonra bunlar otomatik hale geliyor.

Sağlıklı beslenmek yolunda çok şey denedim, arada yeni birşeyler eklemeye devam ediyorum. Önce uyanır uyanmaz, ağzıma bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı atıyorum; yatak yorgan, Pati'ye mama, camları aç derken 20 dakika ağzımda dolaştırıyorum. İlk başlarda alarm saat kurup, notlar yazıyordum kendime, şimdi otomatik yapıyorum. Öyle ki sabah erken telefon geldi ise, ıhmmmm diyorum, karşımdaki ses "aa ağzında yağ var di mi?" diyor.

Okuma

not alma

hayata katma derken, artık yapmama durumunda kendimi garip hissediyorum.

Farkındalığın artması ile, bu yediklerim beni öldürecek demek yerine, "yarın 24 saat su orucu yapacağım yaşasın" diyorum.

Sağlıklı beslenmek konusunda tek tek öneriler yerine, birebir karşılıklı görüşme sonrası, alışveriş, birlikte yemek hazırlama, sağlıklı öğün seçimleri, kişiye uygun beslenme planı ile, hedef odaklı bireysel danışmanlık yapıyorum.

Mevsim değişimlerinde 21 ve 30 gün süren özel beslenme günleri yapıyorum, sosyal medyadan takipte kalın lütfen

Detaylar ve sorular için lütfen bana ulaşın,

hayat hep ışıl ışıl, keyif ve refah ile yüzünüze gülsün...

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp