Romatoid Artrit İle Yaşam

Genel bir araştırma yapılıyor ve ölüme yakın deneyimler yaşayan ve kronik hastalıklardan iyileşenlere yüzlerce farklı formülde sorular soruluyor nasıl iyileştiniz diye;

9 ana başlıkta benzer cevaplar alınıyor,

bunlardan sadece 2 tanesi şu şekilde,

*Yeme alışkanlıklarımı tamamiyle değiştirdim

*Ek gıda , takviye vs. kullandım

diğer cevapların hepsi, düşünce kalıplarını değiştirdim, dışarı çıktım, spor yaptım, meditasyon yaptım, nefes aldım gibi, tamamen zihinden çıkarak, bedene ve varlığa, varoluşa tekrar bağlantı ile alakalı idi.

Hakikaten, bu süreç benim içinde aynı oldu. Bir ara ismi lazım değil, gün aşırı TV'ye çıkan çok iyi bilinen bir doktora gitmiş, yol, muayene, otlar takviyeler derken, bir araba parasını vermiş üstüne hastanelik olmuştum.

Bugün bile ot karışımı asla içemem, midem bulanır. Kuru dutu suda haşlayıp, aylarca termosta işe götürdüm çünkü enflamasyon için önemli demişti... bende hiç bir işe yaramadı. Tüm bu ot vs. içerken, bir yandan o kadar gergindim ki, başağrısı değil, hayatımı sonlandırmak istediğim migren krizleri ile boğuşuyordum.

Halbuki migren varsa , g e r g i n l i k var demek, önce oradan başlamak gerek. Çok kuru bir ağaca su vermek yerine, ortadan bükmeye benzeyen bir sürü tedaviler ile ben hiç bir yere varamadım ve çok para harcadım, çok geceleri yatakta uykumda ölmeyi arzulamak üzere, gözyaşlarımdan ıslak yastıklarla uykuya daldım.

Kronik rahatsızlıkların birçok alt sebebleri var. Ben kendi yolculuğumda en mutlu zamanlardayım. Tüm tahlil sonuçlarım tertemiz. İlaç kullanmıyorum. Ellerimde ağır deformasyon kaldı ama hayata sımsıkı neşe ile bağlanmama engel olmuyorlar. Aksine bana karakter kattılar.

Dizlerim zayıf, bunun için keyifle yürüyorum, spor yapıyorum ve sevgi dolu bir duruşum var. Elbet bir gün, birşey değişecek ve benim de güçlü dizlerim olacak diyorum.

Eğer, neler yapabilirim diyorsanız, kendi deneyim ve araştırmalarım sonucu, size bu konuda birebir danışmanlık verebilirim.

Unutmayalım; travmanın DNA mızı kalıcı değiştirdiği kanıtlandı, belki de bu olanlar sizinle hiç alakalı değil, orada saklı kalanı bulunca, herşey çözülür ve hayat çok rahat yaşanası mükemmel bir yolculuk haline gelir.

İyi dileklerimle...

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
E-mail ile üye olmayı unutmayın!

E-mail ile üye olmayı unutmayın lütfen! Makaleler, yemek tarifleri, moral yazıları, etkinlikler ve tamamen eğleneceğinizi düşündüğüm paylaşımlarda dahil olmak üzere bir dizi iyiliğin küratörlüğünü yapıyorum, irtibatta kalmak isterseniz email adresinizi bırakın oldu mu...