...

Ben KimimBu benden başlayan, bize giden bir hikayedir

Çocuk iken hep mız mız,evin biraz çelimsiz hasta çocuğu oldum, ama ruhum tüm dünyayı dolaşmak, Everest'i tırmanmak, Kaptan Cousto'nun gemisinde gönüllü olma hayalleri kuruyordu...

Aksak, ama çok çalışarak okudum. Bir çeşit disleksiya olduğumu 20 yaşında, rastlantı sonucu öğrendim.

Üniversite’de okumak için gittiğim Kalifornia'dan, yaver giden şansımın da yardımıyla, Uluslarrası Havacılık İşletme diploması ile1992 yılında Antalya'ya döndüm.

1993’te İrlanda Dublin''Aer Lingus Uçuş Eğitim merkezinden'' ilk FAA(Federal Aviation Administration) Dispacth sertifikası alan Türk kadın uçuş uzmanı oldum.

1995'te birden ellerim ciddi anlamda şişmeye başladı, ağrılar o kadar yoğundu ki yataktan kalkamaz hale geldim.

Sonunda bir doktor teşhisi koydu ’’Siz Juvenile Romatoid Artirtit’’ hastasısınız, aktif yaşamı hemen bırakın, kendinizi yormayın dediler. Aslında bu hastalık çocuklukta başlamış, ancak aktif olmuştu.

Birçok şeyi denedim, çok zaman ve para harcadım. Bu arada uçmayı bıraktım ve kurumsal firmaların uluslararası satış bölümlerinde çalışmaya devam ettim.İşim gereği birçok farklı ülkeyi,kültürü yakından tanıma fırsatı buldum.Bu arada hastalık hız kesmeden,bedenim de birçok hasar yaptı.

2012'de KABUL enerjisine geçiş yaptım ve HERŞEY dönüştü.

Yoga,sağlıklı beslenme,reiki, su orucu, doğal kozmetik, aroma terapi, uyku düzenleme, gıda takviyesi, detox, hareket, meditasyon, NEFES derken, puff hastalık uçtu gitti.

2017 yılında Hollanda'da kurumsal hayatı bitirip, dönüş yaptım,ağustos ayı sonunda "Scio Biofeedback Frekans Terapisi" yapar hale geldim.Sonrasında çeşitli merkezler ile çalışmaya başlayıp, yıl sonunda 280 danışan kaydına ulaştım.

2018'de "BBTRS Bio Dinamik Nefes ve Travma Çözülümü" Terapisti oldum. Böylece 400 saatlik pratik ve 12 saatlik online anatomi, beden tipleri gibi eğitimleri tamamlamış oldum.

2019'da birikimler,hayaller olağanüstü evrensel destekler ile,Antalya'da bir merkez açtık,adını da SURYA TALYA koyduk. Bu merkezde kişisel terapilerime ek '' Hareket Yoluyla Farkındalık dersleri''Yoga,Meditasyon,Aile Dizilimi,Şamanik Çalışmalar,Kadın Çemberleri,Ay Toplaşmaları,Kutsal Kakao Seromonileri,Yin Yoga Eğitmen Eğitimi,Human Design Tasarım Danışmanlığı, Elmas Işık Terapisi,Aktif Osho meditasyonları,Mindfullness Meditasyonları gibi çeşitlendirilmiş eğitimler,workshop'lar ve seanslar sunuyoruz.

2019 Yılında ''Feldenkrais ve Alexander Yöntemi'' üzerine oluşan yoğun merakım ve Pandemi süreciyle açılan Amerika ve Avusturalya üzerinden ''ONLINE'' derslere katılmaya başladım.

Sinir Sistemi uzmanlığı ve Somatik Nöroplastisite eğitimleri almaya başladım.

Biodinamik Nefes ve Travma Çözülümü Eğtimleri, Nefes ve Meditasyon, Aile Dizilimi kampların da Teknik Asistan ,Asistan ,Çevirmen Asistan olarak çalışmalarım devam ediyor.

Ayrıca sevgili dostum Semra Mutlu ile ''iyi ki Geldin ''podcast serisi ile tüm sosyal medya platformlarında yayın yapmaya başladık

Surya Talya'nın içinde bir de doğal malzemeler ile yapılan Mum üretimi gerçekleştirdik ,ritüel Kutular yaptık ve ''Surya Dukkan''üzerinden satışa koyduk.

Her ne oluyor ise, Tüm iyiliği ile gelsin diyoruz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp